Podkładki okrągłe dzielą się na te do drewna, poszerzane i zwykłe. Wszystkie elementy z naszej oferty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które dzięki ocynkowaniu wzmacniają swoją trwałość i solidność. Jest to element nieznany dla osób spoza branży technicznej, ale niezwykle istotny w procesie mocowania i wzmacniania elementów konstrukcji.
Podkładki mają za zadanie pomagać w połączeniach śrubowych. Zazwyczaj są stosowane w ścisłym kontakcie z drewnem. Ich nadrzędnym zadaniem jest separowanie nakrętki od materiału łączonego. Działanie to minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia rozluźnienia między połączeniami, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do poważnych uchybień i nieprawidłowości.
Zazwyczaj ich zastosowaniem jest środowisko, gdzie należy stosować elementy odpowiedzialne za zwiększenie siły nacisku połączenia na łączony materiał. Fakt, iż są ocynkowane sprawia, że ich właściwości generują znacznie większą użyteczność. Są odporne i wytrzymałe.
Podkładki okrągłe to elementy, które separują nakrętkę. Mimo iż pozornie są niewidoczne dla oka to ich rola w procesie budowania i konstruowania jest niezwykle istotna. Separacja od materiału łączonego znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozluźnienia, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia zespolenia. Naturalną czynnością jest praca materiału, który zmienia swoje właściwości pod wpływem warunków atmosferycznych i eksploatacyjnych. Mimo iż wykonywane ruchy są niewielkie, to dla zespolenia i elementów mocujących nawet niewiele milimetrów może doprowadzić do poważnych szkód. Gdyby nie nakrętki i stosowane podkładki okrągłe śruba samoczynnie mogłaby się odkręcić. O ile w niewielkich domowych konstrukcjach lekkie obluzowanie śruby rzadko kiedy stanowi poważny problem, o tyle w zaawansowanych projektach każde uchybienie może doprowadzić do poważnego niebezpieczeństwa zagrażającego zdrowiu, a nierzadko życiu.
Dobór podkładek okrągłych nie może podlegać przypadkowi. Podobnie, jak dopasowywanie śrub, czy innych elementów mocujących, tak i w tym przypadku istotna jest precyzja oraz dopasowanie adekwatne do zastosowania. Każda tego typu konstrukcja ma ścisłe oznaczenia dotyczące spełnianych norm i wymagających kryteriów. Ważne jest, by podkładka była właściwie dopasowana do gwintu. Błędne zastosowane rozwiązań może skutkować niewłaściwym mocowaniem.
Każdy specjalista doskonale wie, że jeśli podkładki okrągłe są ocynkowane to nie można mieszać zestawów tego typu z innymi elementami mocującymi, na przykład śrubami czarnymi. Sposoby wykończenia mają wpływ nie tylko na finalną kolorystykę, która jest widoczna gołym okiem, ale i na szczegółowy charakter użyteczności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, inne łączenia mogą mieć zupełnie odmienne możliwości w procesie mocowania i nie wytrzymać siły nacisku, która jest wymagana w konstrukcji.
Na rynku dostępnych jest wiele możliwości i rozwiązań, które pozwalają na gruntowne zabezpieczenie mocowań. Podkładki ocynkowane to elementy wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Najczęściej występują jako podkładki okrągłe, ale można spotkać też podkładki zgrubne. Podstawowym celem są ich możliwości w procesie połączeń gwintowych, ale dodatkowo są również stosowane jako zabezpieczenie części przed zadrapaniem lub zgnieceniem podczas zakręcania śruby. Na rynku istnieje dość duża różnorodność w kwestii doboru rozmiarów podkładek.
Oprócz podkładek okrągłych są także poszerzone i sprężyste, również wykonane w procesie ocynkowania, czyli zabezpieczenia przed wpływem warunków atmosferycznych, które mogłyby uszkodzić strukturę elementu. W zależności od wyboru i potrzeb stosowane są jako podkładki do montażu w kinkietach, lampach, żyrandolach, świecznikach oraz jako element oddzielający nakrętkę od materiału łączonego, co skutecznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozluźnienia między połączeniami.